زندگینامه شهید سید احمد پلارک...

                      

سید احمد فرزند سید عباس متولد 1344 تهران و اصالتاً تبریزی است. در سال66عملیات کربلای 8در شلمچه به شهادت رسید.


در 6سالگی پدر را از دست داد و چون تک پسر خانواده بود علاوه بر تحصیل، بار مسئولیت خانواده نیز بر عهده او افتاد و تن به کار داد و توانست خواهرانش را در ازدواج یاری دهد.

او در خیابان ایران میدان شهدا و در محله‌ای مذهبی زندگی می‌کرد. مسجد حاج آقا ضیاء آبادی (علی بن موسی الرضا(ع) ) مأمن همیشگی‌اش بود. 

 او فرمانده آ ر پی چی زنهان گردان عمار در لشکر 27 حضرت رسول (ص) بود.

احمد مثل خیلی از شهدای دیگه بود.

به مادرش احترام می‌گذاشت،

به نماز اول وقت اعتقاد داشت،

نماز شبش ترک نمی‌شد.

همیشه غسل جمعه می‌کرد.

سوره‌ی واقعه رو می خوند و...

اما این که چرا مزارش خوشبو شده و دو سه بار هم که سنگش رو عوض کردن باز هم خیلی از نیمه شب‌ها خصوصاً تابستون‌ها فضا رو معطر می‌کنه بر کسی معلوم نیست...

 

مزار شهید در بهشت زهرای تهران در قطعه 26 است. تقریبا از هرکی بپرسی توی بهشت زهرا محل قبر شهید رو میدونه...

 

          


دستنوشته شهید سید احمد پلارک

                           بسم ا... الرحمن الرحیمستایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نمود و اگر ما را هدایت نمی کردما هدایت نمی شدیم السلام علیک یا ثارا... ای چراغ هدایت و کشتی نجات ، ای رهبر آزادگان ، ای آموزگار شهادت بر حران ای که زنده کردی اسلام را با خونت و با خون انصار و اصحاب باوفایت ای که اسلام را تا ابد پایدار و بیمه کردید . ( یا حسین دخیلم ) آقا جانم وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیت می رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان برروی مادر شیعیان زده برای انتقام آن بازوی ورم کرده میرویم برای گرفتن انتقام آن سینه سوراخ شده می رویم . سخت است شنیدن این مصیبتها خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کن تا بتوانیم برای یاری دینت بکار ببندیم . خدایا به ما توفیق اطاعت و فرمانبرداری به این رهبر و انقلاب عنایت بفرما . خدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضی بفرما و ما را به آنها ملحق بفرما .

 

خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم ، جز معصیت چیزی ندارم و ا... اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم و اگر تو ستارالعیوبی را بر می داشتی میدانم که هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند ، هیچ بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم . خدایا به کرمت و مهربانیت ببخش آن گناهانیکه مانع از رسیدن بنده به تو می شود . الهی العفو...

 

بر روی قبرم فقط و فقط بنویسید ( امام دوستت دارم و التماس دعا دارم ) که میدانم بر سر قبرم می آید.سید احمد پلارک
ظهر عاشورا 1365/6/24

/ 1 نظر / 18 بازدید

ba salam, har chekardam nashod type farsi amal nakard! be ehtemale ziyad in akse shahid poulark nist! va motealegh be shahidi digar ast! shahid poark moteasefane dar in salha tavasote edeii , morede kam lotfi gharar gerefteh va shayeati dar baraye o va mazarash baes shodeh ke khanevadeh va ghatan khode shahid az in babat narahat shavand, barkhi ba khorafati az ghabil e motaar shodane mazere in shahid va ... baraye khod az in rah ke ghataan elati khas daradad donbale khorafati kardane barkhi mardome sadeh del rah va maghsade in shahidan ra be bazi va chalesh keshideand, lotf konid dar in bareh kami etela resani konid, ta betavanim az tabdil shodane jang va shahid be nan dani jologiri konim, ba tashakor.